معرفی نویسندگان

بیوگرافی مارگارت میچل + حقایق جالب او

میچل 1

مارگارت میچل نامی است که مترادف با تعالی ادبی است. رمان او با نام «بر باد رفته» به کتاب کلاسیک آمریکایی تبدیل شده و یکی از شناخته شده ترین کتاب های جهان است. با این حال، زندگی میچل بسیار بیشتر از این یک کتاب بود. در این مقاله به بررسی زندگی و میراث مارگارت میچل می پردازیم، زنی که در دوران تغییرات بزرگ زندگی می کرد و اثری پاک نشدنی در دنیای ادبی بر جای گذاشت.

سنین جوانی و تحصیل

مارگارت میچل در 8 نوامبر 1900 در آتلانتا، جورجیا به دنیا آمد. او کوچکترین فرزند از سه فرزند بود و نام مادربزرگ پدری اش را برعهده داشت. پدر او، یوجین میوز میچل، یک وکیل برجسته و مادرش، مری ایزابل استفنز میچل، یک حق رای و رئیس باشگاه زنان آتلانتا بود.

میچل کودکی نابالغ بود و از دوران جوانی به کتابخوانی علاقه مند بود. او در مدرسه علمیه واشنگتن، یک مدرسه خصوصی برای دختران، رفت و در آنجا از نظر علمی و اجتماعی عالی بود. با وجود موفقیت او، دوران کودکی میچل بدون چالش نبود. مادرش از مشکلات روانی رنج می برد و زمانی که میچل نوجوانی بود، در نهادینه شد. این تجربه تأثیر عمیقی بر میچل گذاشت و بعداً به نوشتن او اطلاع داد.

پس از فارغ التحصیلی از حوزه علمیه واشنگتن، میچل در کالج اسمیت در ماساچوست تحصیل کرد. او دانش آموز ممتازی بود و در تعدادی از فعالیت های فوق برنامه از جمله روزنامه دانشجویی و باشگاه نمایش شرکت داشت. دوران میچل در اسمیت کوتاه شد، با این حال، زمانی که سلامتی مادرش بدتر شد و او مجبور شد به آتلانتا بازگردد.

حرفه و نویسندگی

میچل پس از بازگشت به آتلانتا به عنوان روزنامه نگار برای مجله یکشنبه آتلانتا ژورنال شروع به کار کرد. نوشته های او با استقبال خوبی روبرو شد و او به سرعت به یکی از محبوب ترین نویسندگان کارکنان تبدیل شد. کار میچل به‌عنوان روزنامه‌نگار در توسعه مهارت‌های او به‌عنوان یک نویسنده مؤثر بود و تجربیات او در پوشش مسائل اجتماعی و سیاسی روز بعداً به نوشتن او کمک کرد.

میچل علیرغم موفقیتش به عنوان روزنامه نگار، آرزوی نوشتن یک رمان را داشت. در سال 1926، او شروع به کار بر روی چیزی کرد که به “بر باد رفته” تبدیل شد. این کتاب برای میچل اثری عاشقانه بود و او نزدیک به یک دهه روی آن کار کرد. در این مدت، میچل به کار روزنامه نگاری ادامه داد و همچنین با همسر دومش، جان آر مارش، همکار روزنامه نگار ازدواج کرد.

«بر باد رفته» در سال 1936 منتشر شد و به موفقیتی فوری دست یافت. تصویری که این کتاب از جنوب آمریکا در طول جنگ داخلی و بازسازی به نمایش می‌گذارد، خوانندگان را تحت تأثیر قرار داد و به سرعت به پرفروش‌ترین کتاب تبدیل شد. از کتاب میچل در یک فیلم سینمایی نیز اقتباس شد که در سال 1939 برای اولین بار به نمایش درآمد و ده جایزه اسکار را از آن خود کرد.

میراث و تأثیر

تأثیر مارگارت میچل بر دنیای ادبی غیرقابل انکار است. «بر باد رفته» رمانی کلاسیک است که میلیون‌ها نسخه فروخته و به زبان‌های متعدد ترجمه شده است. این کتاب همچنین به عنوان یک سنگ محک فرهنگی در نظر گرفته می شود و نمایش آن از جنوب آمریکا بر نویسندگان و فیلمسازان بی شماری تأثیر گذاشته است.

با این حال، میراث میچل فراتر از نوشته های اوست. او پیشگام زنان در روزنامه نگاری و مدافع سرسخت حقوق زنان بود. مبارزات مادر میچل با سلامت روان نیز به نوشتن او کمک کرد و به افزایش آگاهی در مورد بیماری روانی در زمانی که به خوبی درک نشده بود کمک کرد.

میچل علیرغم موفقیت‌هایش فردی خصوصی بود که از چشم‌های عمومی دوری می‌کرد. او از مصاحبه یا حضور در علنی امتناع می کرد و اغلب تمایلی به بحث درباره کارش نداشت. سکوت میچل تنها به عرفان او افزود و به تثبیت جایگاه او به عنوان یک نماد ادبی کمک کرد.

نتیجه

مارگارت میچل زنی بود که در دوران تغییرات بزرگ زندگی می کرد. نوشته های او و حمایت او از حقوق زنان به هموار کردن راه برای نسل های آینده زنان کمک کرد. «بر باد رفته» گواهی بر استعداد میچل به عنوان یک نویسنده و توانایی او در به تصویر کشیدن روح زمان و مکان است. میراث میچل همچنان به الهام بخشیدن و تأثیرگذاری بر نویسندگان و خوانندگان سراسر جهان ادامه می دهد و تأثیر او بر دنیای ادبی برای نسل های آینده محسوس خواهد بود.

CENTRAL MARGRET MITCHELL COLL at bookshelf 1 11zon

جملاتی از مارگارت میچل

1. “تا زمانی که آبروی خود را از دست ندهید، هرگز متوجه نمی شوید که چه بار سنگینی بود یا واقعا آزادی چیست.”
2. “زندگی هیچ تعهدی ندارد آنچه را که انتظار داریم به ما بدهد.”
3. “من هرگز کسی نبودم که با حوصله تکه های شکسته را بردارم و دوباره آنها را به هم بچسبانم و به خودم بگویم که کل ترمیم شده به خوبی نو است. آنچه شکسته است شکسته است – و ترجیح می دهم آن را همانطور که در بهترین حالت بود به خاطر بسپارم. بهتر است آن را اصلاح کنم و تا زمانی که من زنده ام، تکه های شکسته را ببینم.”
4. “مرگ، مالیات و زایمان! هرگز زمان مناسبی برای هیچ یک از آنها وجود ندارد.”
5. “من برای همه افرادی که باید “بر باد رفته” را بخوانند و از آن رنج ببرند بسیار متاسفم.
6. “این امتیاز زن بودن است که حتی کسانی را که لیاقتش را ندارند دوست داشته باشیم.”
7. “من نابغه نیستم، من فقط یک نویسنده سخت کوش هستم.”
8. “من فردا در تارا به همه چیز فکر خواهم کرد. آن وقت می توانم تحمل کنم. فردا به راهی فکر می کنم تا او را برگردانم. بالاخره فردا روز دیگری است.”
9. “دزد دریایی بودن بهتر از پیوستن به نیروی دریایی است.”
10. “هرگز نگویید که آخرین کلمه را در مورد قلب هیچ انسانی می دانید.”

حقایق جالب در مورد مارگارت میچل

1. میچل از دوران جوانی یک خواننده مشتاق بود و اغلب کتاب‌هایی را می‌خواند که برای سن او پیشرفته به حساب می‌آمدند، مانند آثار چارلز دیکنز و ویلیام شکسپیر.

2. مادر میچل از بیماری روانی رنج می برد و زمانی که میچل در سنین نوجوانی خود بود، فهمید . این تجربه تأثیر عمیقی بر میچل گذاشت و بعداً به نوشتن او تاثیر گزاشت.

3. میچل در کالج اسمیت در ماساچوست تحصیل کرد اما تنها پس از یک سال به دلیل رو به زوال سلامتی مادرش مجبور به ترک آن شد.

4. میچل در حالی که به عنوان روزنامه نگار برای مجله یکشنبه آتلانتا ژورنال کار می کرد، طیف گسترده ای از موضوعات از جمله سیاست، اقتصاد و مسائل اجتماعی را پوشش داد.

5. میچل دو بار ازدواج کرده بود. ازدواج اول او با برین کینارد آپشاو به طلاق ختم شد و بعداً با جان رابرت مارش، روزنامه نگار همکارش ازدواج کرد.

6. «بر باد رفته» تنها رمان میچل بود. او هرگز کتاب دیگری ننوشت و بسیاری از نوشته های دیگرش را قبل از مرگش سوزاند.

7. میچل به طور بدنام خصوصی بود و به ندرت مصاحبه می کرد یا در انظار عمومی ظاهر می شد.

8. میچل در سن 48 سالگی بر اثر برخورد یک خودرو هنگام عبور از خیابان درگذشت.

9. میچل پس از مرگ در سال 2000 به تالار مشاهیر نویسندگان جورجیا راه یافت.

10. «بر باد رفته» بیش از 30 میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته و به زبان های متعدد ترجمه شده است. این کتاب همچنین در یک فیلم سینمایی، یک نمایش موزیکال برادوی و یک نمایشنامه اقتباس شده است.

برای خرید کتاب بر باد رفته اثر مارگارت میچل از سایت هشتگ کتاب روی اسم کتاب در اول جمله کلیک نمایید . اگر علاقه به خرید رمان دارید به دسته بندی سایت هشتگ کتاب مراجعه نمایید .

.

.

.

.

.

.

نقد و بررسی کتاب پاکسازی ضمیر

بیوگرافی دبی فورد + حقایق جالب او

نقد و بررسی کتاب بهترین سال زندگی شما

3 نظر در “بیوگرافی مارگارت میچل + حقایق جالب او

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *